1 1 1 1 1 Ocjena 2.00 (1 glas)
Općina Travnik nastavlja s podrškom povratnicima kroz program obnove stambenih jedinica - 2.0 od 5 na osnovu 1 glas

Općina Travnik kontinuirano provodi realizaciju programa podrške povratnicima u obnovi i rekonstrukciji njihovih stambenih jedinica na području Travnika.

Program, koji je usmjeren na poboljšanje uvjeta stanovanja za osobe čije je prijeratno prebivalište bilo na ovom području, obuhvata finansiranje nabavke građevinskog materijala za obnovu stambenih jedinica.

Služba za obnovu, izbjeglice, raseljena lica i stambene poslove općine Travnik obavještava sve zainteresirane da je završen postupak javne nabavke za 2021. i 2022. godinu u okviru čega je Općina Travnik osigurala ukupno 500.000,00 KM za nabavku građevinskog materijala. Za 2021. godinu izdvojeno je 300.000,00 KM, dok je za 2022. godinu izdvojeno 200.000,00 KM.

Isporuka materijala trenutno je u toku, a angažirane kompanije Almy d.o.o iz Zenice, te Univerzal Uvoz – Izvoz d.o.o. iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja i PERO Zenica d.o.o. izvršavaju preuzete obaveze prema dogovorenim uvjetima.

Također, u toku je i postupak odabira korisnika pomoći za rekonstrukciju i obnovu stambenih jedinica za 2023. i 2024. godinu. Sredstva u iznosu od 400.000,00 KM, planirana za te godine, trebala bi biti dostupna do kraja tekuće godine, čime će se dodatno podržati povratnici na području općine Travnik u procesu povratka i integracije.

Općina Travnik nastavlja angažirano raditi na poboljšanju stambenih uvjeta građana koji su se vratili na svoja prijeratna prebivališta.