Općina Travnik je u periodu od 13.09.2022. do 07.11.2022. godine, implementirala projekat Rekonstrukcija ulice Varoš“, koji je sufinansiran sredstvima Vlade Federacije BiH.

Informacija u vezi pružanja usluga nargile mimo općinskih odobrenja - 5.0 od 5 na osnovu 1 glas

Informacija u vezi pružanja usluga nargile mimo općinskih odobrenja

Iz Službe za zajedničke i komunalne poslove Općine Travnik obavještavaju građane da su, zbog određenog broja primjedbi građana na kvalitet grijanja, poslali reakciju distributeru toplotne energije“Unis-Energetici“i da je od istih zatraženo pridržavanje obaveza iz Pravilinika o općim uslovima za isporuku toplotne.

Od „Unis-Energetike“ je zatraženo da se  prema isporuci toplotne energije odnosi s posebnom odgovornošću obzirom da se radi o komunalnoj djelatnosti od posebnog interesa.

Nadamo se da će uskoro biti  riješeni problemi na koje građani ukazuju na zadovoljstvo svih.

Tekst Javnog poziva stručnim licima za podnošenje prijava za učešće u radu Komisije za tehnički pregled građevina izgrađenih na području općine Travnik možete pročitati OVDJE.

Federalni hidrometeorološki zavod izdao je narandžasto upozorenje zbog udara jakog i olujnog vjetra južnog i jugoistočnog smjera za područje Hercegovine, zapad, jugozapad i centralna područja Bosne na dan 22.11.2022. godine u vremenskom intervalu od 05:00 do 17:00 sati.

Dana 28.11.2022. godine (ponedjeljak), u 15,30 sati u Velikoj Sali Općine Travnik, Služba za urbanizam, građenje, katastar i imovinsko-pravne poslove, održat će Glavnu javnu raspravu na kojoj će se izvršiti prezentacija grafičkog prikaza zone gradskog i ostalog građevinskog zemljišta.

Upravna organizacija ''Teritorijalna vatrogasna jedinica Travnik'' obaviještava građane općine Travnik da materijalno-tehnička sredstva i oprema koje posjeduju su isključivo namjenjena za poduzimanje mjera zaštite i spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća, te ih nije moguće koristiti u komercijalne svrhe za pružanje  usluga građana.

Služba za zajedničke i komunalne poslove obavještava građane da je održavanje semafora u nadležnosti  Javnog preduzeće  „Ceste  Federacije BiH“ .

Zbog  problema  u radu semafora na raskrsnici ul.Čabruša i ul.Sehida , koji već duži period nije u funkciji ova Služba ima stalne kontakte kao i veći broj zahtjeva da se ovaj problem otkloni zbog čega smo danas, konačno, dobili obavijest iz JP „Ceste  Federacije BiH“da je potpisan nalog na otklanjanju kvara a da je u pitanju veći kvar na upravljačkom uređaju semafora .