1 1 1 1 1

U organizaciji Turske vojne misije u BiH, koja organizuje koncerte MEHTERA - najstarijeg vojnog orkestra u svijetu, bit će održani koncerti u Sarajevu, Tuzli, Zenici kao i na Ajvatovici.

Turski orkestri će u okviru posjete Bosni i Hercegovini od 26. juna do 3. jula održati niz koncerata širom zemlje.

Koncerti orkestra TÜRKAY bit će održani u Sarajevu, Tuzli, Mostaru, Zenici te kampu EUFOR-a u sarajevskom Butmiru, dok će Mehter održati koncert na Baščaršiji, u Tuzli, Mostaru i kampu Butmir. Mehter će 29. juna također učestvovati na tradicionalnom svečanom defileu u Donjem Vakufu te sutradan održati koncert u Pruscu.

Smatra se da učešće na Ajvatovici i koncerti Mehtera koji djeluje u sklopu Oružanih snaga Republike Turkiye pozitivno doprinose jačanju historijskih veza između naroda Republike Turkske i Bosne i Hercegovine.