1 1 1 1 1

Implementacija projekta sanacije drvoreda u Ulici Aleja konzula započela je danas, a nastavlja se i sutra.

 U realizaciju su uključeni svi nadležni organi i institucije.

U izvođenju konkretnih radova dogovoreno je učešće Kantonalne uprave za šumarstvo, JKP“Bašbunar“, Profesionalne vatrogasne jedinice, Mjesne zajednice Kalibunar i Centar, Zavičajnog muzeja“Travnik“.

Regulisanje saobraćaja u vrijeme izvođenja radova vršit će pripadnici Policijske stanice Travnik

Uslijed pretrpljene štete zbog olujnog nevremena koje je zadesilo Travnik u julu prošle godine, kao i zbog starosti, a na inicijativu načelnika Općine sačinjen je stručni izvještaj o stanju urbanog zelenila.

Navedeni izvještaj bio je razlog za za izradu Projekta sanacije urbanog dijela zelene površine-drvoreda u Ulici Aleja konzula.

Projekat su izradila stručna lica a na osnovu Rješenja Kantonalne uprave za šumarstvo SKB/KSB i podrazumijeva obradu drvoreda i ostalih nasad, uklanjanje odumrlih , oštećenih, prelomljenih i oboljelih stabala kao i zamjensku sadnju uz obavezu poštivanja svih elemenata izbora vrste i stepena zaštite