1 1 1 1 1

Služba za civilnu zaštitu podsjeća sve stanovnike i druge posjetioce općine Travnik da su obavezni pridržavati se znakova upozorenja „na opasnost od mina“, te da je zabranjen ulazak u te zone.

Zaštite od mina i neeksplodiranih ubojni sredstava, imat će potpuni uspjeh samo ako se ostvari puna saradnja i ako se poštuju uputstva i upozorenja koja se odnose na mjere zaštite i samozaštite ljudi od navedenih rizika.

Također, u slučaju posjedovanja ili pronalaska neeksplodiranih ubojnih sredstava mole se građani da odmah obavijeste Općinski operativni centar civilne zaštite na broj telefona 030/5718-135 ili da prijave Policijskoj stanici Travnik na broj telefona 122 ili Kantonalnom operativnom centaru CZ  na 121 radi daljneg postupanja.

 

 Građanima se preporučuje da, u slučaju pronalaska ili uočavanja neeksplodiranih ubojnih sredstava, ista ne diraju, da mjesto na kojem se ono nalazi po mogućnosti, fotografišu, obilježe nekim vidljivim znakom i osiguraju dok ne dođu ovlaštena lica.