1 1 1 1 1

Predstavnik Misije OSCE-a za Bosnu i Hercegovinu , Igor Nedera  koji je preuzeo dužnost  šefa  Terenskog ureda OSCE-a  u Travniku danas se sastao sa načelnikom Hadžiemrićem i Timom za prevenciju i sprječavanje korupcije Općine Travnik kao pomoćnim tijelom načelnika Općine.

Terenski ured OSCE-a Travnik,  od početka   podržava sve aktivnosti općinskog Tima za prevenciju i sprječavanje korupcije zbog čega je stvoren partnerski odnos  koji  je rezultirao  činjenicom da je ova lokalna zajednica svijetli primjer u Bosni i Hercegovini  kao prva lokalna zajednica koja je izradila, usvojila i realizovala dvogodišnji Plan integriteta  ali i prva lokalna zajednica u Bosni i Hercegovini koja je izradila i objavila Javni registar uposlenih i imenovanih lica.

Ove činjenice, g-din Nedera  je i danas naglasio ali i izrazio spremnost OSCE-a da podrži i sve dalje aktivnosti  koji provodi Općina Travnik a odnose se na prevenciju i sprječavanje korupcije te se, ovom prilikom, zahvalio i  odlazećem načelniku Hadžiemriću  na njegovoj podršci svim aktivnostima na prevenciji i sprječavanju korupcije .