Juče je u zgradi Općine održan sastanak Upravne grupe Komisije za planiranje općinskog razvoja sa privrednicima sa područja Travnika.Cilj ovog sastanka bio je unapređenje partnerstva i direktno uključivanje privrednika u planiranje i definisanje strateških ciljeva u oblasti razvoja privrede za period 2010-2015 godine. Prema dnevnom redu ,raspravljalo se o analizi ekonomskog i socijalnog stanja radi starteške procjene konkurentnosti Travnika u novim globalnim i lokalnim okolnostima.Pored navedenog,juče je utvrđen i prijedlog i kreirana vizija razvoja u oblasti privrede a razmatrani su i programi i projekti koji će se implementirati u okviru Strategije razvoja 2010-2015 godine. Veliki odziv privrednika i konstuktivnost jučerašnjeg sastanka pokazali su i postignuti nivo napretka u uspostavljanju partnerskih odnosa između Općine i privrednika jer su se u prošlom strateškom periodu vodile posebne aktivnosti na stvaranju međusobnog povjerenja i zajedničkog utvrđivanja pravaca razvoja lokalne zajednice.