1 1 1 1 1
U skladu sa zvaničnim protokolarnim aktivnostima dočeka gradonačelnika turskog grada Izmit ,njegovih saradnika i gradskih vijećnika,danas je u zgradi Općine Travnik upriličen svečani prijem.
tur2
tur3
Previous Next Play Pause
tur2 tur3
Goste su dočekali načelnik Općine Travnik sa svojim saradnicima i predsjedavajući Općinskog vijeća Travnik.Ovom prilikom akcenat je stavaljen na zajedničke odrednice Travnika i Izmita, kao što su bogato kulturno-istorijsko nasljeđe,bogatstvo multikulturalnosti i interes za uspostavljanje privredne saradnje. U zvaničnom dijelu ovog događaja načelnik Općine Travnik prezentovao je kulturno istorijsku baštinu naše općine kao i najznačajnije privredne subjekte dok je gradonačelnik Izmita u svom obraćanju, obzirom da mu je ovo druga posjeta Travniku ,svoje obraćanje koncipirao na uporednim pokazateljima,posebno ističući zajedničke interese. Gostima se takođe obratio predsjedavajući Općinskog vijeća Travnik i tom prilikom iznio podršku Općinskog vijeća za zvaničnim uspostavljanjem partnerskih odnosa. U nešto nezvaničnijem dijelu ovog događaja gosti i domaćini su razmijenili prigodne poklone a nakon toga gosti su imali priliku da se upoznaju sa funkcionisanjem lokalne administracije.