1 1 1 1 1
Donirana oprema vrijedna oko 30.000,00 i automobil sa opremom za saobraćajne nesreće Predstavnici organizacije „Vatrogasci bez granica“ iz Holandije su po drugi put posjetili vatrogasce u Travniku i ponovo uručili vrijednu donaciju. Ovaj put u donaciji su stigli specijalno vozilo džip Micubiši, opremljeno alatima za intervencije prilikom saobraćajnih nesreća. Direktor organizacije Clemens Kamp, predstavnik vatrogasne jedinice iz grada Tilburg, te projekt menađer Willen Kuyvenhoven simbolično su uručili ključeve vozila načelniku općine Travnik ,Tahiru Lendi. Pored vozila donacija sadrži hidraulične makaze za rezanje vozila i drugih čvrstih materijala, hidraulična kliješta iste namjene, vatrogasna crijeva, kablove, šljemove, specijalna vatrogasna odijela i drugo, ukupne vrijednosti oko 30 hiljada eura. Načelnik Lendo istakao je zadovoljstvo zanimanjem i pruženom pomoći vatrogasaca bez granica za najstariju vatrogasnu jedinicu u BiH, te ključeve vozila predao na dalju upotrebu direktoru TVJ Travnik Pinjo Efraimu.