1 1 1 1 1
U svečanoj i veoma emotivnoj atmosferi 28.12.2009.godine u kabinetu načelnika Općine Travnik organizovan je prijem za građane Travnika koji svojim stručnim i ljudskim kvalitetima,iskustvom kao i svojim poslovnim rezultatima doprinijeli razvoju i promociji Travnika. U svom obraćanju prisutnima,načelnik Općine,Tahir Lendo,pored zahvalnosti zbog odaziva na poziv, naglasio je značaj ovakvog skupa riječima: “Moto pod kojim je organizovan ovaj današnji skup“Travnik pamti i raduje se uspjesima svojih građana“jasno govori o namjeri širenja ideje Travnika kao pretpostavke za jačanje posebnog sloja našeg zajedničkog identiteta uvažavajući,naravno,naše pojedinačne identitete.Ovu priliku koristim da Vas pozovem da u prijatnoj i prijateljskoj atmosferi damo podstrek za neke nove ideje za razvoj našeg grada.Ali,prije svega želim da odam poštovanje prema Vama i Vašem radu kao i da ponudim otvoreni poziv za saradnju“ O tome,koliko se uvažava ova i ovakve ideje koje okupljaju naše uspješne sugrađane,govorili su svi prisutni uz, potpuno jasno, izraženu spremnost za saradnjom a sve u cilju jačanja prosperiteta Travnika. Koliko je značajna ova ideja, jasno je iz spiska pozvanih ali i broja onih koji su se odazvali pozivu: -Žarko Kolenda- travničanin sa najvećim i najznačajnijim političkim iskustvom koje je koristio za razvoj Travnika -Luka Šijaković- jedan od osnivača “Borca”,director ovog preduzeća u periodu njegovog nastanka I najačeg razvoja -Alija Islamović- čitav svoj radni vijek posvetio radu u državnim organima i svojim iskustvom pomagao u građenju općinskih I kantonalnih institucija od proglašenja nezavisnosti BIH -Mirsad Granov- - inaugurator laparaskopske hirurgije po čemu je travnička Bolnica postala poznata u državi i regionu i iznikla u edukativni centar za laparaskopsku hirurgiju -Edina Vejo- univerzitetska profesorica koja svojim radom postiže izuzetne uspjehe u akademskoj zajednici BIH -Nura Bazdulj-Hubjar- književnica koja svojim književnim stvaralaštvom osvaja svijet promovišući Travnik na najljepši način -Besim Spahić- univerzitetski profesor ,vrhunski stručnjak iz oblasti komunikologije, glumac, tekstopisac, muzičar, -Miroslav Ćiro Blažević- nogometni trener,osnivač najpoznatije bosanskohercegovačke Reprezentacije -Avdo Maglić- travničanin koji je čitav svoj život posvetio širenju ideje antifašizma -Sejid Memić-Vajta- najuspješniji travnički pjevač,učesnik EUROSONGA -Josip Pejaković –najpoznatiji travnički glumac -Velimir Valjan- univerzitetski profesor teologije ,predsjednik Skupštine Bioetičkog društva BIH -Salko Selman – premijer Vlade SBK/KSB koji u sadašnjem vremenu daje veliki doprinos u razvoju Travnika kao sjedišta Kantona Nažalost zbog spriječenosti obavezama,pozivu se nisu mogli odazvati g-din Miroslav Ćiro Blažević,Besim Spahić,Josip Pejaković I Salko Selman kao i g-đa Edina Vejo ali su izrazili svoju zahvalnost zbog poziva i spremnost da budu dio planova koji imaju za cilj okupljanje uspješnih ljudi oko ideje Travnika.