Naziv projekta: „Druga faza projekta „Zelena staza“ koji podrazumjeva izgradnju biciklističke staze na trasi uskotračne pruge "Lašva-Jajce" dionica koja prolazi kroz Općinu Travnik“

Nosilac projekta: Općina Travnik

Projekat je sufinansirao Fond za zaštitu okoliša FBiH.

Izvođač radova: GPPD „VLAŠIĆ GRADNJA“ d.o.o. Travnik

Izgradnjom biciklističke staze kroz ovaj projekat doprinijet će se poboljšanju mobilnosti građana unutar općine Travnik te povećanje dostupnosti grada kao gravitacijskog centra građanima koji putuju iz okolnih manjih mjesta jer se ovom izgradnjom povećala ukupna dužina biciklističkih staza u općini Travnik na 5,5 km čime se doprinosi prostorno-funkcionalnoj integraciji biciklističko-pješačkog prometa na području cijele  Općine Travnik.

Postignuti rezultati implementacijom projekta:

- Izgrađena biciklistička staza u dužini od cca 3.000,00 m,

- Korištenjem bicikla kao alternativnog prijevoznog sredstva smanjuje se negativan                   utjecaj na životnu sredinu,

- Povećanjem dužine i broja biciklističkih staza unutar općine Travnik postiže se poboljšanjem mobilnosti građana te povećava se dostupnost centra građanima koji putuju iz okolnih područja korištenjem bicikla kao alternativnog vida prijevoza,

- Povećanjem broja korisnika biciklizma kao alternativne vrste prijevoza umanjuje se važnost tradicionalno dominantnog cestovnog prometa i samim tim povećava kvaliteta zraka.

Ukupna vrijednost projekta .......................................................... 35.801,98 KM

Udio Fonda u finansiranju projekta .............................................. 18.359,99 KM

Udio Općine Travnik u finansiranju projekta ................................ 17.441,99 KM

Period implementacije projekta: 12.4.2021.  do 9.12.2021. godine

Kontakt osoba za dodatne informacije: Marko Ćurak mag. građ.,

Sadržaj ovog materijala isključiva je odgovornost Općine Travnik i ne predstavlja nužno stav Fonda za zaštitu okoliša FBiH.