1 1 1 1 1

Zajedničkim sastankom predstavnika lokalnih administracija Travnika i Bijeljine, predvođene načelnikom Dautovićem i gradonačelnikom Petrovićem u zgradi Općine Travnik stvorene su pretpostavke za konkretnije vidove saradnje.

Razmjena dobrih praksi jedna je od najznačajnijih aktivnosti o oblasti unapređenja rada lokalnih administracija.

 

Primjer uspostavljene saradnje između Travnika i Bijeljine primjer je jedne posebne saradnje jer ove dvije administracije veže zajednički cilj a to je nulta tolerancija na korupciju. Najznačajnije od svega ipak je podatak da su i Travnik i  Bijeljina samoinicijativno ušle u vlastito preispitivanje, određivanje mjera prevencije korupcije kao i uspostavu saradnje u ovoj oblasti.

 

Važnost ovakvog pristupa prepoznala je i Misija OSCE-a u BIH , zbog čega je Terenski ured OSCE-a Travnik svojim angažmanom podržao i Travnik i Bijeljinu u njihovim nastojanjima da saradnjom i zajedničkim angažmanom unaprijede svoje poslovanje.