1 1 1 1 1
Nakon dojave o pronalasku veće količine neeksplodiranih ubojnih sredstava u selu Velika Bukovica, koju je Općinski operativni centar civilne zaštite Travnik dobio ,juče ( 22.11.2010.godine) je izvršena je akcija pronalaska i zbrinjavanja 17 tromblona. Na lice mjesta izašli su općinski koordinator za deminiranje Ibrahim Dervić i pripadnici TUN tima iz Busovače, koji su u napuštenoj štali ispod velike količine sijena i dasaka pronašli 17 komada tromblona u dobro očuvanom stanju. Pretpostavlja se da su ova ubojna sredstva tu ostavljena još za vrijeme proteklog rata, te su uklonjena i lagerovana do konačnog uništenja. Istog dana TUN tim je u naselju Maline preuzeo jednu ručnu bombu, dok su u šumi iznad Bijelog Bučja na licu mjesta uništili jedan pronađeni tromblon koji je bio vidno oštećen i opasan za prijevoz.