1 1 1 1 1
U kabinetu načelnika Općine Travnik,dans,31.12.2009.godine organizovan je prijem za građane Travnika koji su u 2009.godini svojim radom,angažmanom i postignutim rezultatima, na najbolji mogući način, promovisali našu općinu i doprinijeli njenom ugledu. U svom obraćanju prisutnima,načelnik Općine,Tahir Lendo,pored zahvalnosti zbog odaziva na poziv naglasio je značaj upoznavanja šire lokalne zajednice sa rezultatima i uspjesima koje postižu naši sugrađani ali i potrebu za ovakvom vrstom ukupljanja. Na današnji skup pozvani su : -Sead Karakaš –objavio naučni rad iz oblasti epidemiologije -Kenan Dautović – doktorirao na temu “Postkonfliktna konstrukcija bosanskohercegovačke države i društva” -Jasmin Čaluk – postao najmlađi doktor medicinskih nauka u oblasti invazivne kardiologije sa najsavremenijom metodom ugradnje stenta kao preventive od infarkta -Larisa Cerić – svjetski juniorski prvak u džudou i sportista godine FBIH -Nađa Riđić – inicirala ideju formiranja ITC FTV u Travniku I dala veliki doprinos realizaciji ove ideje -Samer Dolovac – inicirao izradu Master plana Vlašić -Ahmed Balić – dobitnik zlatne plakete za kvalitet meda -Anto Bilić – reditelj pozorišne predstave “Djelidba”,koja je na Međunarodnom festivalu amaterskih pozorišta u Slavonskom Brodu dobil nagradu žirija i nagradu publike za najbolju predstavu Nažalost,zbog obaveza pozivu se nisu mogli odazvati Larisa Cerić i Sead Karakaš. Da postoji potreba za ovakvim okupljanjima stručnih,uspješnih i uglednih građana govori i veliki broj ideja koje su prisutni danas izrekli ili čuli ali i poruka da se one realizuju. Međutim ,najbitnijim ipak se smatra mogućnost povezivanja svih onih koji doprinose našem zajedničkom prosperitetu i u budućnosti mogu dati veliki doprinos svim zdravim razvojnim idejama.