1 1 1 1 1

Prisjećajući se povijesne  filozofije ZAVNOBIH-a  kojom je jasno izražen i potvrđen stav da Bosna i Hercegovina pripada njenim narodima i da je ona njihova domovina  i ove godine dočekujemo Dan državnosti  .

Tim povodom načelnik Općine Travnik, Admir Hadžiemrić svojim sugrađanima upućuje iskrene čestitke naglašavajući potrebu ponosnog isticanja  njene  demokratske tradicije koja potvrđuje povijesnu  memoriju o srednjevijekovnoj državi.

Ovo je bila i ostala  država sa bogatim kulturno-povijesnim nasljeđem, različitostima koje su  se uvažavale i dopunjavale i tim neumoljivim argumentima  kao pobjednik izlazila iz svih iskušenja .

Ovo je država svih njenih građana koja nikada nije pristala da bude drugačija i zato,  i ove generacije moraju učiniti maksimum da jačaju njene državnopravne dimenzije i demokratsku tradiciju.

Sretan Dan državnosti !