1 1 1 1 1

Na 40. redovitoj sjednici Općinskog vijeća Travnik, između ostalog usvojen je i set odluka kojima se vertifikuje postojeće stanje korisnika nekretnina u naseljima Bruneji , Putićevo i Prahulje , te se utvrđuju uvjeti za sticanje prava nad nekretninama braniteljskih  i povratničkih kategorija stanovništva. 

Jednoglasno su vijećnici na ovoj sjednici utvrdili prijedlog sljedećih Odluka:

  • Odluke o uvjetima za sticanje prava vlasništva na nekretninama za braniteljske I povratničke kategorije stanovništva u naseljima Bruneji-Vitovlje, Donje Putićevo i  Prahulje
  • Odluke o konačnoj verifikaciji Liste korisnika nekretnina u naseljima Brunei, Donje Putićevo I Prahulje
  • Odluke o dodjeli nekretnina korisnicima objekata I zemljišta u naseljima Bruneji-Vitovlje, Donje Putićevo I Prahulje

Ovim se stvaraju uvjeti da korisnici objekata u navedenim naseljima, izgrađenim sredstvima Sultanata Bruneji i vlastitim sredstvima građana plate predviđene naknade i da u, zakonom propisanom postupku te nekretnine uknjiže na svoje ime i koriste u sklopu politike jačanja održivog povratka.