1 1 1 1 1

Obavještavamo građane općine Travnik da prema najavama Federalnog hidrometeorološkog zavoda očekuje se nestabilno vrijeme sa obilnijim kišnim padavinama koje će posebno biti izražene u nedjelju 12.05. i ponedjeljak 13.05.2019. godine.

Obzirom da postoji mogućnost porasta vodostaja rijeka, te u slučaju nastanka prirodne nesreće poplave ili njenog prijetećeg djelovanja koja može izazvati opasnost po ljude i materijalna dobra na području općine Travnik, mole se građani da odmah obavijeste Kantonali operatvini centar CZ na broj tefona 121, radi daljneg postupanja.

Također, građanima se preporučuje, da u slučaju nastajanja prirodne nesreće poplave, postupaju na slijedeći način:
- prvenstveno trebaju da zaštite sebe i svoju porodicu;
- smjeste se na sigurno mjesto sa ličnim i drugim bitnim dokumentima, višeg nivoa;
- osiguraju dodatnu odjeću, obuću i hranu (npr. gumene čizme, suhe deke, konzerve hrane, pitku vodu i sl.);
- pokućstvo, pitku vodu, i životne namirnice podići na više dijelove kuće ili stana;
- u slučaju prodora vode u prostorije isključe elektro-istalaciju;
- da poduzimaju one mjere zaštite i spašavanja koje neće ugroziti vlastiti život;
- pomognu svojim mještanima u zaštiti i spašavanju.

 

POMOĆNIK NAČELNIKA
mr. Nura Adilović