1 1 1 1 1
Općinski načelnik i predstavnik Društva „Leipzig-Travnik“ 21.9.2007.godine potpisaće Sporazum o zajedničkom učešću u realizaciji projekta uređenja „Trga grada Leipziga“ U okviru planiranih aktivnosti na uređenju lokalne zajednice u tekućoj godini,Općina Travnik u saradnji sa Društvom „Leipzig –Travnik“,stvorila je sve preduslove za realizaciju Projekta uređenja“Trga grada Leipziga“. Ovaj Projekat rezultat je prijateljskih odnosa dva bratimljena grada a svečano potpisivanje Sporazuma o zajedničkom učešću u realizaciji istog biće upriličeno 21.9.2007.godine u kabinetu Općinskog načelnika. Realizacija Projekta odvijaće se po fazama,kako u pogledu grupisanja srodnih poslova tako i po vremenski utvrđenim rokovima, što znači da će do kraja novembra biti urađeni podzemni i grubi građevinski radovi ,u skadu sa ,već završenom projektnom dokumentacijom . Završetak radova planiran je za proljeće 2008.godine a ceremonija svečanog otvorenja „Trga grada Leipziga“ planirana je za 2.5.2008.godine.