1 1 1 1 1

Načelnik Općine, Admir Hadžiemrić uputio je danas pismo svim  preduzećima, ustanovama i službama na teritoriji općine Travnik koji imaju šalterske službe sa peroprukama za hitno poduzimanje dodatnih mjera zaštite kojim će unaprijediti svoj i smanjiti stvaranje gužvi.

U pismu se kaže:

Poštovani rukovodioci preduzeća, poslovnih jedinica i službi,

 u proteklih nekoliko dana primjetan je povećani broj ljudi ispred vaših poslovnica, koji često bivaju i na trotoarima gradskih ulica, a koji prema dojavama građana i mjesnih zajednica ne poštuju mjere socijalne distance i nošenja maski.

U cilju preduzimanja dodatnih i pojačanih mjera zaštite ljudi od pandemije korona virusa, u funkciji načelnika Općine Travnik i funkciji komandanta OŠ CZ Travnik, tražim da poštujući naredbe Federalnog Štaba CZ organizujete rad poslovnica na način koji će pojednostaviti i ubrzati pružanje usluga vašim klijentima, uz provođenje mjera socijalne distance i naredbi o obaveznom nošenju zaštitne opreme.

Ne ulazeći u rad preduzeća, ustanova i službi, cijenim da je to moguće postići organizacijom većeg broja naplatnih i uslužnih punktova ili nekom drugom unutrašnjom reorganizacijom.

U saradnji sa nadležnim inspekcijskim službama i policijom pojačat ćemo kontrolu poštivanja navedenih mjera, ali i poštivanje naredbi o obaveznom nošenju zaštitnih maski.

Molim da nas o preduzetim mjerama obavjestite pismenim putem.