1 1 1 1 1

Načelnik Općine Travnik uputio je obavezujuću Instrukciju sa skupštine i savjete mjesnih zajednica o obavezama u situaciji proglašenja opasnosti od epidemije:

           

Usljed okolnosti uzrokovanih pojavom korona virusa Federacija BiH je proglasila stanje prirodne i druge nesreće, te je naredila provođenje propisanih mjera i aktivnosti nivoa vlasti za koje je zadužene.

            Pomenute naredbe, ali i naredbe Kriznog štaba SBK i uputstva specijalizovanih ustanova i preduzeća predviđaju i predviđat će i određene obaveze mjesnih zajednica, koje neovisno o uslovima u kojima radimo i djelujemo prioritetno moramo završavati, te vam u tom smislu dostavljam obavezujuću

INSTRUKCIJU

 

  1. rad skupština i savjeta mjesnih zajednica organizovat će se na način da u svakom momentu zadovoljava potrebe mjesnog stanovništva, pogotovo u dijelu koji se odnosi na prijem i proslijeđivanje informacija, naredbi i uputstava nadležnih državnih organa i institucija, ali da istovremeno zadovoljava uslove propisane odlukama i naredbama tih organa i institucija u pogledu okupljanja građana,
  2. delegati i predsjednici skupština MZ, članovi i predsjednici savjeta MZ i građani, svako u svome mjestu stanovanja, prioritetno će pratiti pojave u vezi sa korona virusom u dijelu koji se odnosi na poštivanje izdatih mjera zabrane rada i okupljanja, kretanja osoba kojima je određena samoizolacija, izolacija ili karantin i djelovanja specijalizovanih službi i institucija, te će o tome izvijestiti predsjednike savjeta i skupština MZ, a oni će objedinjene informacije o tome dostaviti Općin Travnik ili policij ili kriznim štabovima (zavisno od nadležnosti),
  3. za komunikaciju sa predsjednicima skupština i savjeta MZ formirana je i viber grupa pod nazivom Mjesne zajednice opcine Travnik, a pored navedenog komunikaciju je moguće obaviti i putem telefona koordinatora za rad MZ Melić Sifeta 060 31 14 852 ili na emeil: Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli..