Općina Travnik poziva sve građane na javnu prezentaciju projekta "Uređenje kulturno-historijske zone "Donja čaršija"  sa trgom oko Šarene (Sulejmanija) džamije u Travniku i glavnom pješačkom zonom na Žitarnici sa infrastrukturnim instalacijama.

Prezentacija će se održati u četvrtak, 31. januara 2019. sa početkom u 17,00 sati u velikoj sali Općine Travnik.

Sve prisutne na prezentaciji će o detaljima pobliže upoznati projektant "BOSNA INŽENJERING" d.o.o. iz Sarajeva.

Prepoznavajući vrijednost ovog javnog prostora i njegov značaj za urbani identitet grada,  a s obzirom da je u toku rekonstrukcija i vanjsko uređenje kulturno-historijskog spomenika Šarene džamije, Općina Travnik je pokrenula proceduru za izradu projektne dokumentacije uređenja ulice Donja čaršija i pješačke zone Žitarnica.

Javnu prezentaciju Općina Travnik organizuje s ciljem da se građani i najšira javnost upoznaju sa cjelovitim rješenjem, te svojim učešćem u raspravi daju konstruktivan doprinos konačnom uređenju predmetnog prostora.

Poziv na prezentaciju