1 1 1 1 1

Katastrofalne poplave, najteže u posljednjih 120 godina, zadesile su Bosnu i Hercegovinu u maju 2014. godine, a obuhvatile su četvrtinu teritorija države i oko million osoba.

Kako bi se ublažile posljedice ove prirodne nepogode, osmišljen je program za oporavak od poplava - stambeno zbrinjavanje. Ovaj program ima za cilj da stambeno zbrine skoro 3,000 osoba čiji su domovi oštećeni ili uništeni u poplavama 2014. godine, te ekonomski osnaži najugroženije porodice.

Kako bi se i šira javnosti upoznala sa projektom, informativni bilten može se pronaći i na UNDP BiH stranici, OVDJE

Vrijednost programa je 15 miliona eura, a finansira ga Evropska unija, u iznosu od 12,5 miliona eura u saradnji sa Vladom Federacije Bosne i Hercegovine, Vladom Republike Srpske, UNDP-om i lokalnim vlastima. Program implementira UNDP u BiH zajedno sa Međunarodnom organizacijom za migracije (IOM), Arbeiter-Samariter-Bund (ASB), Hilfswerk International Austria (HWA) i partnerskim općinama i gradovima.

Program se implementira u 44 općine/grada, među kojima se nalazi Travnik.

 

Informativni bilten - Oporavak od poplava