1 1 1 1 1

Općina Travnik u saradnji sa Razvojnom Agencijom SERDA (Sarajevska regionalna razvojna agencija ) poziva sve privredne subjekte na prezentaciju povodom objavljenog poziva “Dodjela grant sredstava iz Challenge fonda”, u petak 16.11.2018.god u 13.30 u maloj Sali općine Travnik. Challenge fond uspostavljen je u okviru projekta Challenge to change - C2C koji financijski podržava Švedska agencija za međunarodni razvoj i suradnju – Sida/Ambasade Švedske u BiH, a koji kroz četiri godine provode Sarajevska regionalna razvojna agencija SERDA i Republička agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća. Partner u projektu je i Region Ostergotland, Istočna Švedska. Sredstva u ukupnom iznosu od 3 miliona eura namijenjena su mikro, malim i srednjim preduzećima sa područja Bosne i Hercegovine i Švedske, kao i startup-ima sa inovativnim idejama, proizvodima ili uslugama koje mogu dovesti do smanjenja nezaposlenosti, povećanja konkurentnosti i održivog društveno-ekonomskog razvoja u BiH. Ukoliko ste preduzetni I inovativni ,prepoznajete mogućnosti I prilike za razvoj novih proizvoda ,usluga ili unapređenje postojućih procesa kojima možete unaprijediti svoje poslovanje ,onda Challenge Fond predstavlja pravog partnera za saradnju I podršku u realizaciji vaših inovativnih ideja. Za potencijalne korisnike iz kategorije startup-a, koji su registrovani najmanje 6 mjeseci, predviđen je maksimalni iznos granta do 10.000 eura, dok korisnici iz kategorije mikro, malih i srednjih preduzeća do 250 zaposlenih, koji obavljaju djelatnost duže od dvije godine, mogu računati na podršku u maksimalnom iznosu do 30.000 eura. Aplikanti moraju obezbijediti minimalno vlastito učešće od 50% ukupne vrijednosti predloženog projekta. Period implementacije projekta ne može trajati duže od 12 mjeseci. Sve predložene aplikacije biće ocijenjene u skladu sa tri osnovna kriterija: inovativnost poslovne ideje, izvodljivost i održivost poslovne ideje i društvena korist. Rok za podnošenje aplikacija je 17. decembar 2018. godine do 24 sata.