Prigodnim svečanim činom ,upriličenim u hotelu“Lipa“ u Općini Travnik je okončan postupak certifikacije dodjelom TÛV International Certification EN ISO 9001:2000 od strane certifikacijske kuće TÛVadria iz Sarajeva. Ovom prilikom istaknuta je činjenica da je Travnik ,Općina sa dugom administrativnom tradicijom u kojoj je kvalitet oduvijek bio poslovna strategija a ne priznanje ili zadovoljenje forme.Stoga je jasno opredjeljenje općinskog načelnika,Tahira Lende i općinske administracije da je od početka procesa certifikacije to bio samo dio dugoročne strategije poslovanja Općine kao ulog u njen društveno odgovorni razvoj. Ovom prilikom ,načelnik Općine se zahvalio i konsultantskoj firmi na strpljenju i pomoći koju su nam ukazali kao i svojim saradnicima koju su njegovu viziju operativnim aktivnostima pretvorili u stvarnost ali i naznačio svjesnost da je ovo samo početak kontinuiranog i teškog procesa vođenja i upravljanja kvalitetom poslovanja.