Travnik, grad sa višedecenijskom tradicijom u tekstilnoj i industriji obuće, od 24. do 26. aprila ove godine bit će domaćin Sajma tekstila i obuće pod nazivom „Timod EXPO 2019“. Organizatori sajma koji će okupiti najveće proizvođače iz ove braše u našoj zemlji, ali i goste iz inostranstva, su Općina Travnik, Regionalna razvojna agencija – REZ, a podršku daju travnički privrednici i Društvo za unapređenje gradskog partnerstva Lajpcig – Travnik.

Načelnik općine Travnik, Admir Hadziemrić, je  jučer (15.01.2019 godine) sa saradnicima upriličio prijem za 10 mladih osoba koje su se osposobljavale za samostalan rad  u organima uprave Općine Travnik  u trajanju od 12 mjeseci.

U toku su pripreme za obilježavanje Dana općine Travnik.

Novi državni službenici Općine Travnik položili zakletvu - 5.0 od 5 na osnovu 2 glasa

U ponedjeljak 07.01.2019. godine, u Kabinetu načelnika Općine Travnik položena je zvanična prisega/zakletva za nove državne službenike u Općini Travnik.

U skladu sa članom 21. stav 3. i članom 22. Pravilnika o sadržaju, obliku, uslovima i načinu izdavanja i čuvanja vodnih akata (“Službene novine FBiH, broj 15/31), obavještavaju  se građani  MZ Nova Bila i ostala zainteresovani građani da je podnešen zahtjev za izdavanje  prethodne vodne saglasnosti (PVS)  za rekonstrukciju septičke jame

U skladu sa članom 21. stav 3. i članom 22. Pravilnika o sadržaju, obliku, uslovima i načinu izdavanja i čuvanja vodnih akata (“Službene novine FBiH, broj 15/31), obavještavaju  se građani  MZ Nova Bila i ostala zainteresovani građani da je podnešen zahtjev za izdavanje  prethodne vodne saglasnosti za rekonstrukciju septičke jame

Obavještavaju se svi poljoprivredni proizvođači da su, shodno članu 14. Pravilnika o upisu u Registar poljoprivrednih gazdinstava i Registar klijenata (“Sl. novine F BIH”, broj 42/08) obavezni izvršiti ažuriranje podataka u navedenim Registrima za 2019. godinu.

Svojim sugrađanima pravoslavne vjeroispovijesti sretno Badnje veče i Božić žele načelnik Općine,Admir Hadžiemrić i predsjedavajuća Općinskog vijeća, Vlatka Lukić sa željom da nastupajuće Božićne praznike provedu u dobrom zdravlju, zadovoljstvu i porodičnoj sreći.

„U ime općinske administracije, te u svoje lično ime, svim građanima općine Travnik , privrednim subjektima, institucijama, kulturnim, sportskim i svim ostalim udruženjima, upućujemo iskrene čestitke povodom nastupajuće Nove 2019. godine sa željom za dobro zdravlje, sreću i nove uspjehe“.

N  A  Č  E  L  N  I  K

Admir Hadžiemrić