Misija OSCE-a u Bosni i Hercegovini, u saradnji sa općinama Jajce, Travnik i Vitez, te Vladom Srednjobosanskog kantona, izradila je ovaj upitnik kako bi stekla bolji uvid u mišljenje građana i njihove percepcije koje se tiču trenutnog stanja životne sredine i zaštite okoliša. Prikupljeni podaci će pružiti važan uvid Misiji OSCE-a u BiH i općinskim i kantonalnim organima vlasti o zaštiti životne sredine, te će biti od pomoći prilikom kreiranja budućih politika i aktivnosti na ovom polju.

Popunjavanje upitnika ne traje duže od deset minuta. Hvala Vam na učešću.

Anketu možete popuniti OVDJE.

Na 40. redovnoj sjednici Općinskog vijeća Travnik, između ostalog usvojen je i set odluka kojima se vertifikuje postojeće stanje korisnika nekretnina u naseljima Bruneji , Putićevo i Prahulje , te se utvrđuju uslovi za sticanje prava nad nekretninama boračkih i povratničkih kategorija stanovništva.

Plan izvođenja obuke i testiranja biračkih odbora za Općinu Travnik možete pogledati na linku ispod:

Novi plan obuke Lokalni izbori 2020

Plan obuke Lokalni izbori 2020

Vlada FBiH donijela je na svojoj 240. sjednici, održanoj 16. oktobra Uredbu o interventnim mjerama za podršku ugroženim sektorima privrede Federacije BiH u okolnostima pandemije COVID-19.

Zakazana 41. REDOVNA sjednica Općinskog vijeća Travnik, koja će se održati  28. 10. 2020. godine (SRIJEDA), u 8ºº sati, u Centru za kulturu Općine Travnik.

Za sjednicu je utvrđen sljedeći

Zakazana 40. REDOVNA sjednica Općinskog vijeća Travnik, koja će se održati  27. 10. 2020. godine (UTORAK), u 8ºº sati, u Centru za kulturu Općine Travnik.

Za sjednicu je utvrđen sljedeći

Općinska izborna komisija Travnik obavještava sve zainteresovane birače koji žele da se upoznaju sa izbornim procesom, da je Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine za Lokalne izbore 2020. godine razvila online kurs - obuka za rad u biračkom odboru. Kurs je dostupan na web stranici https://obuke.izbori.ba/ na bosanskom, hrvatskom i srpskom jeziku.

Služba za civilnu zaštitu Općine Travnik shodno članu 50. stav (1) tačka a) Pravilnika o organizovanju i funkcionisanju operativnih centara civilne zaštite (''Službene novine Federacije BiH'', broj: 9/19) o obavezi isticanja znakova za uzbunjivanje u svim stambenim zgradama, poslovnim i javnim objektima, objektima u kojima je sjedište općinskih organa vlasti i u mjesnim zajednicama na području općine, obavještava pravna lica da, u vremenskom periodu od 12:00 do 14:00 sati svaki radni dan počev od 22.10.2020. godine do 29. 10. 2020. godine, mogu besplatno preuzeti štampani znak za uzbunjivanje, ispred Općine Travnik na privremenom štandu.

Molimo lica koja dolaze ispred pravnih lica da strogo poštuju i obavezno primjenjuju propisane mjera za suzbijanje bolesti COVID - 19 na način da su, prilikom preuzimanja štampanog znaka za uzbunjivanje, obavezni imati zaštitnu masku uz osiguranje dva metra fizičke distance, te posjedovati hemijsku olovku radi potpisa o preuzimanju.